ekşi sözlük – kutsal bilgi kaynağı

ekşi sözlük - kutsal bilgi kaynağı - dünya çapında ün yapmış çikolatacılar doğdukları şehre göre: - Free Cheats for Games

ekşi sözlük – kutsal bilgi kaynağı

Download ekşi sözlük – kutsal bilgi kaynağı for FREE
en kötü el yapımı çikolata, en iyi fabrikasyon çikolatadan çok daha lezzetlidir, saftır, kalitelidir. bazı el yapımı çikolata satan meşhur çikolatacılar şunlar:

dünya çapında ün yapmış çikolatacılar doğdukları şehre göre:

londra – ingiltere
paris – fransa
cenevre-isviçre
brüksel – belçika
stockholm – isveç
amsterdam – hollanda
oaxaca – meksika
new york – amerika

bizim memlekette çikolatacılar genellikle özel günler için faaliyet veriyor. canı çektiği zaman çikolata yiyecek ekonomik bir potansiyel olmadığı için bizim çikolatacılar da para kazanmak için mecburen (hepsi değil tabi) bu konseptte çalışıyorlar. yine de aralarında gerçekten çok lezzetli el yapımı çikolata üretenler var:

istanbul
pelit, genelde fabrikasyondur ama günlük bir miktar butik ölçekte çikolata üretirler. her şubesinde bulunmaya bu çikolatalar diğerlerine göre çok daha pahalıdır ama denk gelirseniz kaçırmayın.
rumeli çikolatacısı, bence dünyanın en lezzetli dolgu çikolatalarını yapıyor bu adamlar.
marie antoinette pralin çikolata sevenlerin vazgeçilmezi.

ankara
the chocolate art. çankaya’da bulunan bu çikolatacı sadece belçika usulü el yapımı çikolatalar üretiyor.
patiswiss. ankaya’da doğubeyazıt caddessinde çalışıyor ve isviçre usulü el yapımı çikolatalar yapıyor. yeni bir mekan ama hızla büyüdü. cepa ve arcadium gibi avm’lere şube açtıktan sonra durumu nasıldır bilmiyorum ama çankaya’daki şubesi şahane.

izmir
gusto, 1991’de alsancak’ta kurulan bu dükkan kısa zamanda büyüdü ve şimdi türkiyenin çeşitli yerlerinde kendini gösteriyor. en güzel çikolataları izmir’deki butikte bulunanlarıdır. özellikle krokanları çok tutar.

bursa
b’choco yeni bir mekan ama meyveli çikolataları çok tuttu.

erzurum
şekerci osman, 60 yıllık mazisi olan bu dükkanın imalathanesine girdiğiniz anda çikolata nedir? nasıl yapılır? sorusunun cevabına kavuşuyorsunuz.

trabzon
fındık ocağı, hammaddesini belçikadan alıp fındıkla buluşturan şahane çikolatacı. en güzel ürünü elbette fındıklı krokan.

kayseri
hisar, türkiye cumhuriyetiyle aynı yaşta olan bu çikolatacı kayseri’nin yüz akı. yumurta çikolatalarıyla meşhur.

sivas
doğu şekerleme, 1949 yılında şekerlemeci olarak başlıyor ve şu anda madlen çikolataları dünyaya pazarlıyor. inatla franchising vermemek için direnmektedir aynı zamanda.

denizli
tatlı köşeye gitmedim ama çok duydum.

adana
ve son olarak bir zamanlar edo. genelde pastacı ve dondurmacı olarak bilinse de bir zamanlar 170 kadar el yapımı çikolata çeşidi vardı. tabi önüne gelene franchising vermesiyle bok oldu. bildiğim kadarıyla şu an çikolata yok.

Get CS:GO hacks for free on freecheatsforgames.com

Leave a Reply